Що таке Mindfulness?
Про майндфулнесс. Інтерв'ю Джон Кабат-Зінна
Практикувати майндфулнес (або медитацію) - означає приділяти увагу цілі в поточному моменті, без будь-яких оціночних суджень. Практика усвідомленості - це спосіб життя, спосіб знаходити гармонію між добрим і поганим, що відбувається в нашому житті.

В основу практики майндфулнесс покладено багатовіковий практичний досвід буддистської медитації і сучасних даних нейробіології. Це медитація без релігійного чи езотеричного контексту й тому підходить абсолютно кожній людині.

*Льготна участь в курсі педагогам державних шкіл та дитячих садочків

Close

Безкоштовний майстер-клас "Як справлятись зi стресом в умовах невизначеності"

27 грудня 19:00-20:30
Close
Користь медитації
У 2016 року група вчених на чолі з представниками Гарвардського університету науково довела взаємозв'язок між медитацією і зменшенням стресу, звільненням від депресії, підвищеної тривожності, больових відчуттів, а також підвищенням якості життя.

В ході дослідження структури мозку фіксувалися за допомогою МРТ за 2 тижні до і після того, як учасники пройшли
8-тижневу програму зниження рівня стресу на основі майндфулнес (MBSR) в Майндфулнес-центрі Массачусетського університету.

Були виявлені відмінності в кількості сірої речовини після 8 тижнів в п'яти різних зонах головного мозку:
Гіпокамп

Виявлено збільшення сірої речовини. Гіпокамп грає важливу роль в процесах навчання і пам'яті, а також в структурах, пов'язаних з самосвідомістю, співчуттям і самоаналізом.

Поясна кора

Виявлено збільшення сірої речовини. Поясна кора відповідає за розумову діяльність і самоусвідомлення

Стовбурова частина

Виявлено збільшення сірої речовини. Це так званий варолиїв міст, де виробляється велика кількість нейротрансмітерів.

Скронево-тім'яний стик

Виявлено збільшення сірої речовини. З цією частиною мозку пов'язують здатність бачити ситуацію з точки зору інших людей, емпатію і співпереживання.

Мигдалеподібне тіло

Ця зона мозку зменшилася. Мигдалеподібне тіло відповідає за вибір реакції при небезпеці - "бий або біжи", та впливає на стан страху, тривожності і стресу, в цілому.

Світова практика майндфулнесс

Програми на зниження стресу - допомагають поліпшити якість життя людям високо-стресових професій, таким як військові, рятувальники, медики, педагоги, соціальні працівники, а також людям з серйозними проблемами із здоров'ям: онкохворим, інвалідам, людям з хронічним болем, тривожно-депресивними розладами.

Програми особистісного зростання - велика кількість знаменитостей, таких як Стів Джобс, Опра Уінфрі, Пол Маккартні, Мадонна, Клінт Іствуд, Джеф Вайнер не просто практикують медитації усвідомленості, а називають її одним з секретів свого успіху.

Корпоративне середовище - такі світові гіганти, як Google, Fasebook, Apple, Yahoo, Intel, Sturbucks, Nike упродовж багатьох років успішно впроваджують програми усвідомленої медитації для поліпшення фізичного та емоційного здоров'я своїх співробітників.

Освіта - у Великобританії, у рамках програми дослідження психічного здоров'я, майндфулнесс медитації викладаються в 370 школах, також багато шкіл США впровадили практики усвідомленості у свої навчальні програми.

Державні структури - в парламенті Великобританії практиці концентрації уваги навчають з 2013 року, зараз уряд впроваджує майндфулнесс в чотирьох напрямках: здоров'я, освіта, робоче місце та система кримінального правосуддя.

Чим майндфулнесс не є:
Це не спосіб розслабитись
Це не релігія
Це не спосіб очистити розум від думок
Це не спосіб уникнути болю
Це не "рожеві окуляри"
Це не пасивна життєва позиція
Детальніше про курс
Реєстрація на курс
Заповнюй анкетні дані і ми з тобою зв'яжемось
Імя та прізвище
Контактний телефон
E-mail
Ми не передаємо дані третім особам